TTB, Kızamık Vakalarıyla İlgili Sağlık Bakanlığı’ndan Randevu Talep Etti

Photo of author

By admin

Türk Tabipleri Birliği (TTB), kızamık vakalarındaki hızlı artışı görüşmek ve salgın riskine karşı önerilerini paylaşmak için Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürü Prof. Dr. Sedat Kaygusuz’dan randevu talep etti.

TTB, kızamık vakalarıyla ilgili görüşmede bulunmak üzere 10 Haziran’da Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürü Prof. Dr. Sedat Kaygusuz’dan randevu talep ettiğini açıkladı. TTB, randevu talebini Genel Müdür Kaygusuz’a yazılı olarak iletti. Yazıda kızamık vakalarının hızla arttığına ve salgın riskiyle karşı karşıya kalındığına dikkat çekilerek konuyla ilgili görüş ve önerileri paylaşmak, halk sağlığı için hep birlikte neler yapılabileceğini görüşmek üzere randevu talep edildiği belirtildi.

TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın imzasıyla Halk Sağlığı Genel Müdürü Kaygusuz’a iletilen randevu talebine ilişkin yazılan yazıda şunlar ifade edildi:

“Son dönemlerde kızamık vakalarının hızla artması ve salgın riskiyle karşı karşıya kaldığımız bu dönemde konuyla ilgili görüşlerimizi ve önerilerimizi paylaşmak ve halk sağlığı için hep birlikte neler yapabileceğimizi görüşmek üzere sizden randevu talep eder, saygılar sunarız.”

Kaynak: ANKA / Sağlık

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal time