Microsoft, şimdi de web tarayıcısı Edge’i “yuvarlıyor”

Photo of author

By admin

Windows 11 ile köşeli kullanıcı arabirimini sevmediği bir gerçek. Zira Windows Vista ve Windows 7 günlerinde çok sevdiğimiz yuvarlatılmış köşeler geri gelmeye devam ediyor. Microsoft’un şimdi bu anlayışı daha çok uygulamaya yansıtmak istediği bildiriliyor.

@XenoPanther tarafından sızdırılan bir bilgiye göre, Edge Canary deneme sürümünde artık web sayfaları yuvarlak bir tuval üzerinde görülüyor. Web sayfası alanının tamamı, kullanıcı arabiriminin geri kalanının (sekme şeridi, araç çubuğu ve kenar çubuğu) biraz üzerinde görünüyor. Yuvarlatılmış köşeler, tam ekran modundayken kaydırma çubuklarını ve videoları bile etkiliyor.

Microsoft’un Edge ve Windows içindeki her şeyi yuvarlama konusunda biraz takıntısı olduğu kesin. Şirket kısa bir süre önce Edge tarayıcısında yuvarlatılmış bir adres çubuğu ve sekmeler eklemişti. Ayrıca Windows 11, aynı tasarım çizgisine sahip yeniden tasarlanmış başka bir arama menü çubuğu grubu da aldı.

Microsoft Edge’deki yuvarlatılmış web sayfalarının büyük olasılıkla şirketin sınırlı sayıda Edge Insider ile gerçekleştirdiği bir deney olduğunu belirtmekte fayda var. Bilgisayarımızdaki Edge Canary, alışılmadık kullanıcı arabirimi değişikliğini henüz almadı ve sizin sisteminizde de olmayabilir.

Yorum yapın

hivevape.com mcswizzlespuff.com vozol puff time