Kiralık araçla şoförlük öğrenmek isteyen kadın, vitesleri karıştırınca 2 araca çarptı

Photo of author

By admin

Pedalları karıştırdı, otomobil içindeki yolcuyla birlikte 10 metre yükseklikten başka araçların üzerine düştü

Arkadaşıyla araç kullanmayı öğrenen bir kadın, vitesleri karıştırınca 2 araca çarptı

Aşağıya kayan araçtaki kadın son anda yola atlayarak kurtuldu

Araç içerisindeki arkadaşı aşağıya düşerek iki aracın üstüne düştü

İSTANBUL – Çağlayan’da arkadaşıyla kiralık araçla şoförlük öğrenmek isteyen 22 yaşındaki genç bir kadın, vitesleri karıştırınca 2 araca çarptı. Yokuş aşağıya kayan araçtaki kadın son anda yola atlayarak kurtulurken, arkadaş ise araçla birlikte yaklaşık 10 metre yükseklikten 2 aracın üstüne düştü. Kazada yaralanan olmadı.

Olay, saat 16.00 sıralarında Kağıthane Çağlayan’da meydana geldi. Edinilen bilgiye göre 22 yaşındaki Beyza Karamuk araç kullanmayı öğrenmek için arkadaşından yardım istedi. Arkadaşı genç kadının yaşadığı sokağa geldi. Genç kadın burada uygulama üzerinden araç kiraladı. Ardından ikili araca binip kullanmaya başladı ve arkadaşı, kadına otomatik olan vitesi ileriye takmasını söyledi.

Vitesleri karıştırınca araçtan atladı

Kadın vitesleri karıştırıp geriye takınca araç bir anda hızlanıp arkadaki bir başka araca çarptı. Panik yapan kadın bu kez de vitesi ileriye taktı. Kontrolden çıkan araç park halindeki bir araca sürttü. Korkan kadın son anda kendini aşağıya atarak kurtulurken, arkadaşının bulunduğu araç korkulukları kırarak yaklaşık 10 metreden aşağıya uçtu. Adam araçla birlikte 2 aracın üstüne düştü.

Adam araçla birlikte aşağıya uçtu

Kaza sonucu adam elinden hafif şekilde yaralanırken, vatandaşların yardımıyla araçtan çıktı. Olayın ardından ihbar üzerine polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, kadını ve arkadaşını ambulansla özel bir hasteneye kaldırarak tedavi altına aldı. Şok geçiren kadının ve adamın durumunun iyi olduğu öğrenildi. Kontrollerinin ardından ikili taburcu edildi.

Öte yandan Kağıthane Trafik Denetleme Büro Amirliği polisleri, olayla ilgili inceleme yaparak tutanak tuttu. Polis olayla ilgili inceleme başlattı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Doğan Can Cesur – Otomobil

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal time