Depremzede gençlere üniversiteye hazırlanırken destek verilecek

Photo of author

By admin

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen deprem sonrasında üniversiteye giriş sınavına hazırlanan öğrencilere ücretsiz mentorluk yapılacak.

Depremzede gençleri YKS’ye üniversite öğrencileri hazırlayacak

İstanbul’da bir grup üniversite öğrencisi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan depremzede öğrencilere destek olmak amacıyla proje başlattı.

Birçok öğrenci kitaplarına ulaşamadı

Kahramanmaraş merkezli depremlerde YKS’ye hazırlanan birçok öğrenci, evlerinin yıkılması ya da hasar alması nedeniyle sınava hazırlandıkları kitaplarına ulaşamazken motivasyonları da olumsuz etkilendi.

“12 Mentorluk”

İstanbul’da yaşayan bir grup üniversite öğrencisi, gönüllü olarak, YKS’ye hazırlanan öğrencilere ücretsiz mentorluk ve kaynak kitap desteği sağlayan “12 Mentorluk” adında bir proje başlattı.

Gönüllü gençler, Maltepe’de bir okulun bilgisayar sınıfında kurdukları atölyede hazırlıklarını sürdürüyor.

Proje, 20 Şubat’ta faaliyete geçecek

Proje Koordinatörü İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi İbrahim Hakkı Ertürk, pandemi sürecinde öğrencilere yönelik bir şeyler yapmak amacıyla sosyal medyada “Sekiz 12 SU” adında, öneri, motivasyon ve mizahi içerikler üreten gönüllü bir ekip kurduklarını söyledi.

“Bir kitap zinciri oluşturduk”

Kitap fiyatları çok pahalı olduğu için de bir kitap zinciri oluşturduk. Kurduğumuz web sitesi üzerinden kitap bağışında bulunabilir ya da ihtiyacınız olan kitabı temin edebilirsiniz. Bu projeyle gönüllüler ve depremzede öğrenciler arasında adeta köprü görevi görüyoruz.

Mentorluk desteği almak isteyenler de başvurabilir

Kurulan web sitesinden mentorluk başvurusu yapılabildiği gibi mentor desteği almak isteyen öğrencilerin de ilgili formu doldurarak talepte bulunabileceğini belirtildi.

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal time