Çinli otomobil üreticisi Geely, İsrail’de yeni elektrikli araç modelini tanıttı

Photo of author

By admin

Çinli otomobil üreticisi Geely, Çarşamba günü İsrail‘de elektrikli araç modeli Geometry C’nin yeni versiyonunu resmen tanıttı.

İsrail‘de 2022 yılında elektrikli araç satışlarında zirveye oturan önceki versiyonuyla karşılaştırıldığında yeni versiyon, yeniden tasarlanmış dış görünüme ve modernize edilmiş aküye sahip. Aracın sürüş menzili önceki versiyona göre 25 kilometre artışla 485 kilometreye ulaşıyor.

SES 1 (İbranice): DİKLA BAREL, Müşteri:

“Bugün yeni Geely modelini satın almaya geldim. Bu model, kabiliyetleri ve donanım seviyesiyle ihtiyaçlarımı karşılayan harika bir araba. Annem de çok beğendi. Daha lüks olan bu modelle Eilat şehrine ulaşmak mümkün, (tek şarjla) 480 kilometre gidiyor.”

SES 2 (İngilizce): RONEN YABLON, Geely İsrail CEO’su:

“İsrail için elektrikli araçlar mükemmel bir çözüm. Bugün, 2023 yılında İsrail’deki her altı otomobilden birinin elektrikli olduğu biliniyor. Dolayısıyla (İsrail elektrikli araç pazarındaki) potansiyel her geçen yıl katlanarak büyüyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde de büyümeye devam etmesini bekliyoruz. İsrail’de artık daha fazla marka ve daha fazla şarj altyapısı var. Bu nedenle elektrikli araçlar için, özellikle de Geely için gelecek çok parlak. Herkes elektrikli araca geçmek istiyor. Tamamen farklı bir konumdayız ve Geely markasını İsrail’de çok parlak bir gelecek bekliyor.”

Çin’in doğusundaki Hangzhou merkezli bir otomobil üreticisi olan Geely, 2021’in sonlarında kompakt crossover modeli Geometry C ile İsrail pazarına girdi ve kısa sürede ülkedeki en popüler elektrikli araç markalarından biri haline geldi.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Tel Aviv’den bildiriyor. (XHTV)

Kaynak: Xinhua / Otomobil

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal time